Kaplica pożegnalna

Kaplica pożegnalna to ostatni przystanek w drodze do wieczności. Dokładamy wszelkich starań, aby ta droga przebiegała w klimacie zadumy i spokoju, bowiem cisza najlepiej ukoi zranione serca po utracie najblizszych.
  Więcej

Kremacje

Spopielenia ciał to coraz częściej wybierany sposób na oddanie czci zmarłemu. Kompleksowo zajmujemy się organizacją tego typu pożegnań.

  Więcej

Bezgotówkowe organizowanie pogrzebów

Formalności pozostaw nam. Wiedząc jak ważne jest oddanie czci najbliższemu, zajmiemy się dokumentami za Ciebie.

  Więcej

Tanatopraksja (balsamacja)

 • Zabiag ten wykonuje się z następujących względów:
  - sanitarnych
  - higienicznych
  - estetycznych
  - praktycznych
  - prawnych
  - psychologicznych
  - ze względu na normy prawne
  - ze względu na aspekty religijne.

  Jest to zabieg polegający na zabezpieczeniu ciała zmarłego przed rozkładem lub na usunięciu zmian pośmiertnych. Operacja polega na wstrzykiwaniu do żył soli eliminujących bakterie odpowiedzialne za procesy gnilne.

  Balsamacja zwłok to współczesne i dobrze zorganizowane działanie polegające na całkowitym i fachowym zajęciu się ciałem zmarłego, jest skuteczna i względnie tania. Jest to troska o przyzwoitość i estetykę poprzez likwidowanie oznak choroby, cierpienia, urazów, wskutek skorygowania widocznych następstw przemian pośmiertnych. Po tanatopraksji zmarły wygląda jakby "zasnął", znikają wszelkie zasinienia i plamy opadowe, cera jest naturalna, nie odwodniona. Tanatopraksja odpowiada trosce o higienę i względy sanitarne, gdy ciało zmarłego ma przebywać w domu przed pogrzebem, jak i wobec potrzeby przygotowania zmarłego do publicznego wystawienia, rodzina i osoby zgromadzone wokół zmarłego mogą czuć się bezpiecznie, gdyż ciało jest całkowicie wysterylizowane i pozbawione bakterii gnilnych niebezpiecznych dla człowieka. Nie następują również nie oczekiwane zmiany spowodowane np. poprzez chorobę. Po zabiegu ciało nie ulega procesom gnilnym i przemianom pośmiertnym, może być eksponowane w temperaturze pokojowej przez długi czas bez obawy, że zajdą niekorzystne zjawiska zmieniające wygląd zmarłego. Zabieg tanatopraksji nie przeszkadza w późniejszej kremacji zwłok.

Zobacz też

 • Transport zwłok. Gwarantujemy profesjonalny przewóz ciała z należytym szacunkiem i godnością...
  Więcej...
 • Akcesoria i utensylia pogrzebowe. Szeroki asortyment produktów jaki chcemy Państwu zaoferować, będzie jeszcze się powiększał...
  Więcej...